Kasutustingimused

 1. Basaari kasutamine
  1. Keskkonna Basaar omanik on Basaar Group OÜ, registrikood 12413084, asukohaga Vaba 19a, Tartu, e-posti aadress care@basaar.com.
  2. Basaar Group OÜ pakub müügikeskkonna teenust, seejuures loob ja annab Basaar Group OÜ kasutamiseks veebis paikneva müügikeskkonna, mille vahendusel on võimalik osta, müüa ja vahetada kaupu. Basaar Group OÜ ei osale tehingutes, muuhulgas ei ole Basaar Group OÜ tehingute pool ega kasutajate agent, maakler, esindaja ega komisjonär. 
  3. Basaari kasutaja (edaspidi Kasutaja) on füüsiline isik või juriidiline isik (ettevõtja), kes on registreerinud endale konto Basaaris. Konto on võimalik registreerida veebilehel basaar.com. Konto loomisel valib iga Kasutaja unikaalse kasutajanime ja salasõna. Kasutaja vastutab ainuisikuliselt selle eest, et valitud salasõna ei satuks kolmandate isikute kätte (sh valitud salasõna ei ole liiga lihtne).
  4. Basaaris on Kasutajatel võimalik ostja, müüja ja vahetada kaupu. Kõik vastavad lepingud loetakse sõlmituks Kasutajate vahel, näiteks sõlmitud Müügileping loetakse sõlmituks Ostja ja konkreetse kaupa müüva füüsilise või juriidilise isiku (edaspidi Müüja) vahel.
  5. Kasutustingimused on lahutamatult seotud Privaatsustingimustega.
  6. Kasutaja kohustub Basaari konto loomisel esitama tõesed ja täielikud andmed, muuhulgas kohustub Kasutaja esitama oma ees- ja perekonnanime ning kehtivad kontaktandmed. Kasutaja kohustub Basaari viivitamatult teavitama andmete muutumisest.
  7. Kasutaja kinnitab, et Kasutajal on kõik vajalikud õigused Basaaris tehingute tegemiseks, sh Kasutaja on teovõimeline.
  8. Kasutustingimused kehtivad kõikidele Basaari Kasutajatele mistahes viisil Basaarist ostmisel ja keskkonna Basaar.com kasutamisel, sh nii ostude sooritamisel kui ka kauba müümisel, tehingute ettevalmistamisel ning kohustuste täitmisel.
  9. Kasutaja kohustub tagama, et tema tegevus Basaaris on seaduslik.
 2. Kauba müügiks lisamine
  1. Kasutajal on võimalik Basaari vahendusel pakkuda müügiks kaupa ja teenuseid.
  2. Kauba lisamiseks peab kasutaja lisama kaubast pildid, pealkirja, kirjelduse, kategooria ning hinna.  
   1. Kauba pildid, pealkiri ja kirjeldus peavad vastama Müüja müüdavale kaubale.
   2. Kauba hinnale lisandub Basaari komisjonitasu 10%.
   3. Müügitehingu sooritamisel maksab Müüja toimunud tehingu eest komisjonitasu Basaarile, mis arvestatakse tehingu sooritamisel maha automaatselt.
   4. Basaar ei vastuta Müüja poolt lisatud kauba kirjelduse, piltide ja pealkirja ehtsuse eest. 
  3. Kasutajal on keelatud kasutada Basaari ebaseaduslikeks tehinguteks, sh pettusteks, heade kommetega vastuolus olevateks tehinguteks, ebaseadusliku või võltsitud kauba müümiseks jne. Müüjal on kohustus tagada, et kauba müümine on seaduslik ega riku kolmandate isikute õigusi. Muuhulgas on Basaaris keelatud müüa kaupa, mille müügi korral on seadusega nõutav märge registreeringus, tegevusluba või -litsents või muu samaväärne dokument. Samuti on keelatud müüa asju, millega kauplemine on Eesti Vabariigis keelatud. Müüja ei või müüa kaupa, mis kahjustab kolmandate isikute õigusi (sh intellektuaalse omandi õigusi jne).
  4. Müüa tagab, et kogu Müüja poolt pakutava kauba müümine ning sellise müügi protsess (sh importimine/eksportimine, maksude arvestamine, vanusepiiranguid jne) on kooskõlas õigusaktidega.
  5. Kui Müüja on lisanud kauba müügiks Basaaris, on Müüjal keelatud kaupa müüa Basaar kaudu leitud Ostjale väljaspool Basaari keskkonda.
  6. Müüjal on kohustus müügiperioodi lõppedes alles jäänud toodetele järele tulla.
  7. Kui Müüja toodetele müügiperioodi lõppedes järele ei ole tulnud, rakendub tasu 5€ iga lisapäeva eest.
 1. Hinna- ja tooteinfo
  1. Müüja kohustub tagama Basaaris esitatud hinna- ja tooteinfo õigsuse, täielikkuse ja ajakohasuse. Basaar ei vastuta Basaaris esitatud hinna- ega tooteinfo eest. 
  2. Basaaris müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik Basaaris müüdavate kaupade hinnad on eurodes.
  3. Müüjal on kohustus tagada, et müüdav kaup vastab pakkumises esitatud tingimustele. Müüja vastutab ainuisikuliselt, et esitatud andmed (sh kauba kirjeldus, pildid, hind jms):
   1. on õiged ja täielikud;
   2. ei ole eksitavad ega ebaõiged (sh ei ole varjatud olulist informatsiooni);
   3. ei riku kolmandate isikute õigusi (sh intellektuaalse omandi õigusi);
   4. ei ole vastuolus heade kommetega.
  4. Kui Müüja on maksukohustuslane peavad Basaaris esitatud hinnad sisaldama makse (sh käibemaksu) ja muid võimalikke tasusid vastavalt seaduses sätestatud määrale.
  5. Kauba hinnale võib lisanduda tasu kauba kättetoimetamise eest. Sel juhul määratakse hinna arvutamise viis. Seejuures on oluline tähele panna, et kauba kättetoimetamise tasu sõltub Ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist ning see kuvatakse Kasutajale ostukorvi vaates.
  6. Juhul kui kaubale on võimalik järgi tulla kauplusesse ja Ostja valib kauba kättesaamiseks nimetatud viisi, ei lisandu kauba hinnale kättetoimetamise tasu.
  7. Soodustuste olemasolul arvutatakse kauba allahindlus peale soodustust andva info sisestamist ostukorvis.
  8. Kauba valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda üritustel müüdavast kaubavalikust, hindadest ning allahindlusest.
  9. Hinna- või tooteinfo muutumisel kohustub Müüja viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 24 tunni jooksul avaldama vastava info Basaaris ja teavitama Basaari toimunud muudatusest e-posti teel aadressile care@basaar.com
 2. Tellimuse vormistamine
  1. Ostjal on võimalik tellimus esitada, kui Ostja on loonud Basaaris konto e-posti ja/või Facebook’iga ja sellega sisse loginud.
  2. Ostja valib Basaaris välja soovitud kauba ja vajutab osta.
  3. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad, valida kättetoimetamise viis ja maksekeskkond ning vajutada nuppu „Osta“.
  4. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:
   • Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay
   • Visa/Mastercard kaardimaksed
   • Soome pangalingid: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki, Säästopankki
  5. NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“
  6. Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Basaari turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Basaar Group OÜ arvelduskontole. Basaar saadab Ostja e-posti aadressile automaatse tehingu kinnituse.
  7. Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.
  8. Kauba kättetoimetamisel lisatakse Müüja poolt saadetisele arve, kui tegu on juriidiliselt isikult ostmisega.
  9. Juhul kui Ostja poolt valitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, siis teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning Müüjal on õigus tellimus tühistada nii osaliselt kui täielikult. Osalise tühistamise korral võib Müüja paluda täpsustada ostja soove ülejäänud tellimusega ümberkäimiseks – kas see lähetada või samuti tühistada.
 3. Tasumine, raha kandmine müüja kontole
  1. Ostja tasub kauba müügihinna ja kättetoimetamise tasu täies ulatuses ettemaksuna.
  2. Tellimuse eest saab tasuda ostukorvis pakutud makseviisidega.
  3. Kui Ostjal ei ole kontol makse sooritamiseks piisavalt vahendeid, tühistatakse tellimus automaatselt.
  4. Ostja tasutud raha laekub kauba kätte saamiseni Basaari kontole.
  5. Ostja tasutud raha kantakse müüja kontole siis, kui ostja on kauba kättesaamise kinnitanud.
  6. Ostjal on kinnitamise hetkest alates kauba kohta aega pretensioone esitada kaks päeva.
  7. Kui Ostja kahe päeva möödudes kauba kohta pretensioone ei esita või kaupa kättesaaduks ei märgi, teeb Basaar seda automaatselt.
  8. Ostja tasutud summa kantakse kauba kättesaamise kinnitamise järel Müüja kontole.
  9. Basaar Group OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, Basaar Group OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.
 4. Kohaletoimetamine
  1. Tellimuse kättesaamiseks valib Ostja ostukorvis sobiva kohaletoimetamise viisi.
  2. Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti.
  3. Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: Itella SmartPost.
  4. Ostja tasub kauba kohaletoimetamisega kaasnevad kulud. 
  5. Tellimus täidetakse vastavalt kauba juures märgitud kohaletoimetamise tähtajale. Tähtaja kulgemine algab müügilepingu sõlmimisega (p. 4.d), see kehtib ka tarnevaliku „Tellin ja tulen ise järele“ puhul.
  6. Müüjal on kohustus kaup välja saata 2 päeva jooksul pärast Ostja poolt ettemaksu tasumist.
  7. Juhul kui Müüja ei saada Ostja tellitud kaupa välja 2 päeva jooksul makse laekumisest arvates ega esita mõjuvat põhjust kauba saatmisega viivitamiseks, on Basaaril õigus Ostja taotlusel tellimus tühistada ja Ostja tasutud raha (sh kauba maksumus ja saatmiskulud) Ostjale tagastada.
  8. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.
 5. Tarbija õigused
  1. Juhul kui müügileping sõlmitakse võlaõigusseaduse ja tarbijakaitse seaduse mõttes tarbijast Ostja ja ettevõtjast/kauplejast Müüja vahel, peab Müüja tagama Ostjale kõik tarbijamüügiga seonduvad õigused.
  2. Juhul kui müügileping sõlmitakse eraisikute vahel, siis puudub Ostjal 14-päevane  taganemisõigus. Basaar pakub üksnes vahendusteenust, seega pole Basaar kauba omanik ega kauba müüja. Taganemisõigus kehtib, kui:
   1. kaup erineb kirjeldusest;
   2. kaup on võltsing;
   3. Müüja ei saada kaupa välja.
  3. Basaar ei vastuta tarbijamüügi sätete kohaldamise eest ega Müüja kaupleja või ettevõtjana määratlemise eest. Basaari platvormi kasutajad vastutavad ise ja isiklikult oma tegevuse õiguspärasuse eest, seal hulgas tarbijale tema õiguste teavitamise ja tagamise eest. Käesolevates kasutamistingimustes esitatud tarbija teavituste loetelu on näitlik ning see ei asenda Müüja poolt tarbijast Ostja teavitamist.
  4. Muu hulgas on tarbijast Ostjal (ehk ettevõtte ja eraisiku vaheline tehing)  pärast tellimuse kättesaamist õigus Basaaris sõlmitud müügilepingust 14 päeva jooksul põhjust avaldamata taganeda. Taganemisõigus ei kehti lepingule, mille esemeks on:
   1. teenuse osutamine või muu kestva soorituse tegemine, kui ettevõtjapoolsed lepingust tulenevad kohustused on täielikult täidetud ning teenuse osutamine või muu soorituse tegemine on alanud tarbija sõnaselgel eelneval nõusolekul ning kinnitusel, et ta kaotab ettevõtjapoolsel lepingu täitmisel oma taganemisõiguse;
   2. sellise asja üleandmine, teenuse osutamine või muu soorituse tegemine, mille hind sõltub finantsturu kõikumisest, mida ettevõtja ei saa mõjutada ja mis võib ilmneda taganemistähtaja jooksul;
   3. sellise asja üleandmine, mis on valmistatud, arvestades lepingupooleks oleva tarbija isiklikke vajadusi;
   4. sellise asja üleandmine, mis on valmistatud tarbija esitatud tingimuste kohaselt;
   5. sellise asja üleandmine, mis rikneb või vananeb kiiresti;
   6. sellise suletud pakendis asja üleandmine, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohaletoimetamist avatud;
   7. asja üleandmine, mis oma olemuse tõttu segatakse või ühendatakse pärast üleandmist muu asjaga selliselt, et neid ei saa enam teineteisest eraldada;
   8. selliste alkohoolsete jookide üleandmine, mille hind on kokku lepitud lepingu sõlmimise ajal ning mis antakse üle rohkem kui 30 päeva möödumisel lepingu sõlmimisest ning mille tegelik väärtus sõltub turuhinna kõikumisest, mida ettevõtja ei saa mõjutada;
   9. kiireloomuliste parandus- või hooldustööde tegemine, kui tarbija on ettevõtjalt tellinud selleks kohaletuleku;
   10. ajalehtede, ajakirjade või muude perioodiliselt ilmuvate väljaannete üleandmine, välja arvatud selliste väljaannete tellimiseks sõlmitud kestvuslepingule;
   11. suletud ümbrises audio- ja videosalvestise või arvutitarkvara üleandmine, kui tarbija on ümbrise avanud;
   12. sellise digitaalse sisu edastamine, mida ei toimetata kätte füüsilisel andmekandjal, kui selle edastamine on alanud tarbija eelneval sõnaselgel nõusolekul, ning tarbija kinnitab asjaolu, et ta kaotab seeläbi oma taganemisõiguse;
   13. enampakkumisel ostetud kaup.
  5. 14-päevase taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu Ostjal lubataks seda tavapäraselt teha füüsilises kaupluses.
  6. Juhul kui Ostja on kaupa kasutanud muuks otstarbeks kui oli vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või esineb kaubal kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
  7. Kauba tagastamiseks tuleb tarbijast Ostjal esitada müügilepingust taganemise avaldus hiljemalt 14. päeva jooksul kauba kättesaamisest. Taganemisavalduse tüüpvorm on toodud Basaari Klienditoe lehel ning see tuleb edastada e-posti aadressil care@basaar.com. Tarbija võib taganemisavalduse Müüjale esitada Basaari vahendusel.
  8. Kauba tagastamise kulud kannab Ostja, välja arvatud juhul kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga kaup). Kauba tagastamise kulu sõltub Ostja asukohast ja tagastamise viisist.
  9. Ostja peab kauba tagastama taganemisavalduse esitamisele järgneva 14. päeva jooksul või esitama sama aja jooksul tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale. Kaupa saab tagastada üksnes Basaari klienditoe poolt saadetud eelvormistatud pakikaardiga. Basaar edastab Ostjale pakikaardi ning Ostja saadab paki tagasi Müüjale. Kui Müüja kinnitab paki saabumist või pakiautomaadi süsteemist laekub kinnitus paki kättesaamise kohta, tagastatakse kauba maksumus Ostja kontole.
  10. Punktis 7.h. kirjeldatud viisil kauba tagastamisel on kauba tagastamise kulu võrdne kauba kohaletoimetamise kuluga ning kauba tagastamise kulu arvestatakse maha Ostjale tagastamisele kuuluvast summast (p 7.m.), s.t Ostjale tagastatakse ainult kauba eest tasutud müügihind.
  11. Kui Müüja on taganemisavalduse kätte saanud, saab Ostja selle kohta Basaari vahendusel e‑postiga kinnituse.
  12. Ostjal on õigus tagastada kaup füüsilisse kauplusesse juhul kui Müüja on sellise võimaluse Ostjale pakkunud. Sellisel juhul ei kaasne Ostjale kauba tagastamise kulu.
  13. Basaar tagastab tagastatava kauba Müüja poolt kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva jooksul kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud, sh kättetoimetamise tasu. Kõik maksed tehakse Ostja arvelduskontole, millelt kauba eest tasuti.
  14. Müüjal on õigus loobuda kauba müümisest olukorras, kus tehnilise vea tõttu on Basaaris pakutava toote hind muutunud/muudetud võrreldes vastava toote tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks (hinnaviga), kauba juures puudub selgesõnaline info, et tegemist on kaubale kehtestatud erihinnaga ja kaup on Ostjale üle andmata. Müüjal on õigus sellisest tehingust taganeda 3 tööpäeva jooksul alates hinnaveaga sõlmitud tehingust teadasaamisest, esitades Ostjale vastavasisulise kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis avalduse. Nimetatud alusel taganemise korral tagastab Basaar Ostjale viivitamata, kuid hiljemalt 14. päeva jooksul kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud, sh kättetoimetamise tasu. Kõik maksed tehakse Ostja arvelduskontole, millelt kauba eest tasuti.
 6. Pretensioonide esitamine
  1. Ostjal on õigus lepingu eseme lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.
  2. Müüja vastutab Ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas asja Ostjale üleandmise hetkel. Tarbijale müügi puhul vastutab Müüja puuduste eest, mis ilmnevad kahe aasta jooksul arvates kauba Ostjale üleandmisest. Pärast üleandmist tekkinud puuduse eest Müüja ei vastuta.
  3. Ostja peab Müüjat puudustest teavitama viivitamatult. Tarbijast Ostjal on õigus pöörduda Müüja poole hiljemalt kahe kuu jooksul arvates puuduse ilmnemisest saates pretensiooni e-posti aadressile care@basaar.com. Pretensioonis tuleb lisaks Ostja nimele ja kontaktandmetele, kirjeldada kaubal ilmnenud puudust ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument.
  4. Basaar edastab Ostja pretensiooni Müüjale kasutades selleks Müüja poolt Basaarile esitatud kontaktandmeid. Pretensioon loetakse Müüja poolt kätte saaduks, kui see on saadetud Müüja Basaarile esitatud e-posti aadressile.
  5. Müüjal on kohustus pretensioon läbi vaadata ja võtta Ostjaga ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
  6. Tarbijalemüügi puhul, kui Müüja vastutab kaubal esinevate puuduste eest, parandab või asendab Müüja puudustega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja Ostjale kõik lepingu alusel saadud tasud.
 7. Vastutus
  1. Tellimuse täitmise, sealhulgas kauba kättetoimetamise ja puudusega kauba eest vastutab Müüja. Basaaris vahendatakse Ostja ja Müüja suhtlust, kuid Basaar ei vastuta lepingu täitmise eest, seal hulgas ei vastuta Basaar ühegi puuduse eest. Samuti ei vastuta Basaar Müüja poolt avaldatud teave õigsuse, seaduslikkuse ega tervikluse eest.
  2. Iga Kasutaja vastutab isiklikult sõlmitud tehingute eest, aga ka ebasobiva ja/või õigusvastase tehingu, käitumise ja/või suhtluse eest. Kasutaja vastutab kõigi tema kasutajanime ja salasõna kasutades sisse logides tehtud avalduste, toimingute, tehingute jms eest. Basaariil ei ole kohustust Kasutajat muul viisil tuvastada.
  3. Iga Kasutaja vastutab tehingutega seotud maksude (sh tulumaks, käibemaks) arvestamise, deklareerimise ja tasumise eest.
  4. Basaar ega Basaari omanik ei ole ühelgi juhul Basaaris müüdava kauba omanik.
  5. Kasutajad vastutavad Basaari vahendusel sõlmitud tehingute eest vastavalt õigusaktides sätestatule.
  6. Kasutajate omavaheline suhtlus Basaaris on kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ja käsitletav Kasutajate sõlmitud lepingu osana ja/või selle tõlgendamise vahendina. Nii Basaaris avaldatud kui ka omavahelises suhtluses avaldatud informatsioon on Kasutajatele siduv.
  7. Basaari lahendust pakutakse “nagu on” (as is) põhimõttel. Basaar ei anna Kasutajatele mistahes kinnitust, et Basaar vastab täielikult Kasutaja vajadustele või tagab teatud tulemuse saavutamise või Basaar töötab vigadeta. Basaar ei vastuta tehnilistest tõrgete, katkestuste, peatumiste ega muude Basaari lahenduse puuduste eest, sh tekkinud suhtluskatkestuste eest.
  8. Basaar ei vastuta Basaaris tekkivate programmivigade eest.
  9. Basaar ei vastuta pahavara ega internetipettuste (sh andmepüük) eest, mida Kasutajad levitavad Basaari kaudu.
  10. Basaar ei vastuta ühelgi juhul Kasutajate omavahelisest õigussuhtest tekkinud kohustuse täitmise ega kahju eest.
  11. Basaar vastutab õigussuhtes Kasutajaga ainult raskest hooletusest või tahtlikult põhjustatud otsese varalise kahju eest. Basaar ei vastuta saamata jäänud tulu eest.
 8. Kuulutuste eemaldamine ja konto sulgemine
  1. Basaaril on õigus kaup Basaarist eemaldada, kui kaup, selle kirjeldus või muu sellega seotud asjaolu on vastuolus Kasutustingimuste, kehtivate õigusaktide või heade kommetega. Juba kinnitatud tellimused nimetatud kauba kohta tühistatakse.
  2. Basaaril on õigus Kasutaja konto funktsionaalsust piirata ja/või Kasutaja konto sulgeda, kui Kasutaja rikub käesolevaid Kasutustingimusi, muuhulgas on Basaaril õigus konto sulgeda, kui:
   1. Kasutaja esitab Basaaris või Basaarile ebaõiget, ebatäpset, eksitavat või ebaseaduslikku teavet;
   2. Kasutaja sisestatud andmed (sh kauba kirjeldus, kauba omadused) on vastuolus käesolevate Kasutustingimustega, heade kommetega või kehtivate õigusaktidega;
   3. Kasutaja on korduvalt jätnud täitmata oma kohustused teiste Kasutajate suhtes, seejuures eelkõige, kuid mitte ainult jätnud Ostjana tasumata või vastu võtmata tellitud kauba või jätnud Müüjana kauba vaatamata tasumisele väljastamata;
   4. Kasutaja tegevuse kohta on laekunud vähemalt kolm pretensiooni või eelnevaid pretensioone ei ole õnnestunud ära lahendada;
   5. Kasutaja on esitanud vähemalt kolm eksitavat ja/või alusetut pretensiooni teiste Kasutajate kohta.
  3. Kasutajal on õigus vaidlustada kauba Basaarist eemaldamine, oma konto funktsionaalsuse piiramine või konto sulgemine pöördudes selleks Basaari poole kirjutades e-posti aadressile care@basaar.com.
  4. Kasutajal ei ole õigust nõuda Basaarilt konto sulgemist ega kustutamist, kui Kasutajal on täitmata kohustused Basaari ja/või teiste Kasutajate ees. Kasutaja kontot ei kustutata enne, kui viimase tehingu tegemisest on möödunud õigusaktides selle vaidlustamiseks ettenähtud tähtaeg.
  5. Kasutajal on õigus oma konto Basaaris sulgeda, konto kustutamiseks kirjuta meile care@basaar.com
 9. Isikuandmete töötlemine
  1. Isikuandmete töötlemisele kohalduvad Privaatsustingimused.
 10. Vaidluste lahendamine
  1. Kui Ostjal on Müüja vastu pretensioone palume need edastada otse Müüjale või Basaari vahendusel Müüjale esitamiseks e-posti aadressile care@basaar.com. Basaar soovitab püüda vaidlused lahendada läbirääkimiste teel.
  2. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal tarbijalemüügi puhul õigus pöörduda Tarbijakaitseametisse (Rahukohtu 2 Tallinn 10130, http://www.tarbijakaitseamet.ee) ja tarbijavaidluste komisjoni (Rahukohtu 2 Tallinn 10130, http://www.komisjon.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks. Samuti on pooltel õigus pöörduda kohtusse. Lisaks on kõikidele tarbijast klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.
  3. Basaari ja Kasutajate vaidlused lahendatakse samuti vastavalt punktides 12.a ja 12.b sätestatule.
Basaar jätab endale õiguse Kasutustingimusi muuta ning Basaari (sh veebilehte ja selle tehnilist lahendust) uuendada ja muuta. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel Basaar.com. Tehingule kohaldatakse tehingu toimumise ajal kehtinud tingimusi. Kasutajal  on võimalik enne ostu sooritamist kasutustingimused salvestada, printida ja vajadusel taasesitada.

Käesoleva tingimused on avaldatud 10.02.2020 seisuga.